Wypoczynki i narożniki

Wypoczynki i narożniki
Obecnie możemy wybierać zestawy wypoczynkowe z bardzo bogatej oferty rynkowej. Do wyboru mamy sofy, narożniki i fotele, kanapy i całe zestawy wypoczynkowe Zaskakują bogatym wzornictwem i jakością wykonania. Najmodniejsze w tym sezonie są wyroby skórzane.

Tego rodzaju sofy czy fotele doskonale prezentują się w obszernym salonie.Meble wypoczynkowe oferowane są w wielu rodzajach tkanin obiciowych. Paleta kolorów, wzorów i faktur wydaje się być nieograniczona.
Ważny jest jednak gatunek i trwałość tkaniny obiciowej. Nie może się ona gnieść, wycierać musi być też odporna na napięcia powstające podczas siadania. Rodzaj obicia wpływa na cenę mebla. Im materiał jest trwalszy i mocniejszy, tym kanapa droższa. Najdroższe są kanapy skórzane, zwłaszcza te najwyższe jakości.
Meble wypoczynkowe są podstawowym elementem wyposażenia salonu.
Dzięki pomysłowości projektantów meble wypoczynkowe często kryją w sobie jeszcze inne funkcje. Rozkładana sofa przeobraża się w wygodne do spania łóżko dla gości. Bywa też ona wyposażona w pojemnik na pościel.
Wielofunkcyjność i praktyczność mebli przejawia się także w ich modułowości. Projektowane są one w postaci siedzisk, puf i innych elementów, które można zestawiać się ze sobą pod różnym katem, tworząc rozległe, siedziska. Poszczególne moduły można potraktować również jako oddzielne siedziska.
Meble wypoczynkowe wyposaża się często w części ruchome. Są to zazwyczaj podłokietniki, wysuwane podnózki, a także zagłówki z nawet kilkustopniową regulacją wysokości i kąta nachylenia. Jest to rozwiązanie wyjątkowo komfortowe.