Szafki kuchenne na wymiar

Szafki kuchenne na wymiar
Raczej ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez szafek. O ile inne meble, takie jak stół i krzesła, nie są w kuchni niezbędne, bez szafek się nie obędzie. Jest to najlepsze miejsce na wszystkie akcesoria, których używa się podczas przygotowywania posiłków.

Wszelkie garnki, naczynia, sztućce, produkty spożywcze, przyprawy, które powinny być zawsze pod ręką, właśnie tu mogą znaleźć swoje miejsce.
Szafki kuchenne powinny być nie tylko pojemne, ale też ładne. To one w znacznym stopniu wyznaczają styl kuchni. Wybór tych mebli powinien być naprawdę dobrze przemyślany. O ile lodówkę czy stół można stosunkowo łatwo wymienić, szafki często muszą być montowane z pozostałym sprzętem kuchennym, co komplikuje trochę ewentualne późniejsze zmiany. Dotyczy to zwłaszcza mebli stojących. Natomiast bardzo często przy aranżacji kuchni używane są szafki wieszane, które pozwalają na wykorzystanie powierzchni na ścianach kuchni. Dostęp do nich może być czasem utrudniony ze względu na wysokość, ale specjalne schodki mogą rozwiązać sprawę.
Ze względu na to, że szafki kuchenne są często i intensywnie używane, ważne aby były wykonane z wysokiej jakości materiałów i w solidny sposób. Powinny też tworzyć spójną całość z pozostałymi meblami kuchennymi. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamówienie zabudowy kuchni. Taka opcja daje możliwość nabycia mebli jedynych w swoim rodzaju, które będą wykonane z wybranych materiałów, a ich gabaryty będą dopasowane do wielkości kuchni i wszelkich niezbędnych sprzętów, które będą się w niej znajdowały.
Podczas projektowania kuchni na pewno trzeba wziąć pod uwagę sposób otwierania szafek. Z której strony będą otwierane, czy będzie wystarczająco dożo miejsca na bezpieczne manewry, w którym miejscu powinna znaleźć się klamka czy uchwyt. Można też zdecydować się na półki bez zamykania, ale jest to rozwiązanie mało praktyczne.  Po pierwsze łatwiej i szybciej się kurzą, po drugie trzeba cały czas utrzymywać na nich nienaganny porządek i nic nie da się ukryć przed gośćmi.
W każdej kuchni na pewno przydatne okażą się szuflady, w których na przykład wygodnie trzyma się sztućce. Jeżeli w domu jest małe dziecko trzeba również wziąć pod uwagę jego bezpieczeństwo. Do wysokości do której dziecko może dosięgnąć wszystkie szafki powinny być zaopatrzone w odpowiednie zamknięcia i zabezpieczenia. Często dotyczy to też zwierząt domowych, zwłaszcza kotów.