Śliczne mebelki dziecięce

Śliczne mebelki dziecięce
Pokój dziecięcy jest miejscem zabawy i radości,dlatego powinien być kolorowy i przyjazny. Jest to również miejsce, które wraz z dorastaniem dziecka będzie ulegało zmianom. Dlatego warto od początku urządzić je w sposób praktyczny. Mebelki dla niemowląt i małych dzieci Niemowlęta i małe dzieci potrzebują na początek niewielu rzeczy.

Podstawowymi meblami niemowlęcymi są: łóżeczko, komoda albo stolik do przewijania, krzesełko do karmienia,szafki na ubrania.
Najważniejsze jest łóżeczko. W zależności od zasobności kieszeni, rodzice mogą oni zdecydować się na:kołyskę która wystarczy na około 6 miesięcyłóżeczko i tapczanik w jednym. Jest to większy wydatek,jednak wystarcza na kilka lat.łóżeczko tradycyjne którego standardowe wymiary to ok 120 x 60 cm. Część modeli posiada wbudowane szuflady lub półeczki na drobiazgi.Stolik do przewijania jest rzeczą bardzo niepraktyczną, lepiej kupić miękki gąbkowy przewijak. Ubranka dziecięce początkowo zajmują niewiele miejsca więc można je przechowywać w komodzie.Ważne jest także miejsce na pościel dziecięcą. Może to być szafka stanowiąca komplet z komodą lub skrzynia mogąca później posłużyć do przechowywania zabawek.
Meble dla dzieci starszych
Zarówno chłopcy jak i dziewczynki mają własny gust i upodobania m.in. ulubione postaci z książek lub filmów. Warto przedyskutowć z dzieckiem jego upodobania i urządzenie pokój w wymarzonym stylu i ulubionych kolorach.
Dziewczynki zwykle pragną urządzić pokój w stylu księżniczki lub wróżki zazwyczaj w kolorze różowym, błękitnym, żółtym lub zielonym. Bardzo często pojawiają się gwiazdki, motylki, serduszka i kwiaty.
W sklepach istniele szeroki wybór nowoczesnych kolorowych mebli do pokoi dziecięcych. Istotną sprawą jest łóżko dla dziecka. W mniejszych pokojach można wstawić rozkładane sofy, w większych pokojach można pokusić się o nierozkładalne łóżka z dekoracjami. Ważne są również meble do przechowywania rzeczy. Mogą to być regały, meble z systemów modułowych. Ważny może się okazać także stolik lub biurko, przy którym dziecko będzie rysowało, malowało, i przyjmowało gości.
Chłopców na ogół przepełnia energia. Należy więc tak zaprojektować pokój aby było w nim dużo miejsca do zabawy.
Chłopcy zwykle wybierają styl sportowy, kosmiczny, żeglarski albo samochodowy.Łóżko dla chłopca może mieć kształt samochodu, samolotu, pojazdu kosmicznego lub łódki. Chłopcy uwielbiają też łóżka piętrowe lub na podwyższeniu, na które można się wspinać. Łóżko na podwyższeniu ma jeszcze jedną zaletę, pod spodem można wkomponować biurko, lub stolik do pracy, co dodatkowo zaoszczędzi miejsca.Niezbędne są różnego rodzaju pojemniki, pudełka i szuflady.