Meble na wymiar

Meble na wymiar
Dzisiaj każdy, kto urządza dom czy mieszkanie ma możliwość wyboru nie tylko stylu czy koloru mebli, ale może zdecydować dokładnie o ich wyglądzie i wymiarach. Meble na zamówienie, to stały element oferty większości firm meblarskich.

Dlatego zakup szafek, stołu czy krzeseł na wymiar nie jest już luksusem, na który mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi. Ze względu na sporą konkurencję firmy wytwarzające meble starają się zachęcić klientów nie tylko ciekawymi realizacjami, ale również atrakcyjnymi cenami.
Meble na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku mieszkań o specyficznym wyglądzie, na przykład pomieszczeń ze skosami, gdzie ciężko dobrze zagospodarować powierzchnię tradycyjnymi meblami. Jest to też najlepsza opcja dla osób, które dokładnie wiedzą jak ma wyglądać ich wymarzone mieszkanie czy dom. Zadaniem firmy, w której meble zostają zamówione jest przygotowanie projektu zgodnie z wymaganiami klienta lub ściśle według jego wskazówek, następnie wykonanie projektu i na jego podstawie mebli, które zostaną zamontowane u klienta. Oczywiście nie wszystkie meble wymagają specjalnego montażu. Niektóre wystarczy po prostu przewieźć do klienta i postawić w wyznaczonym miejscu. Konieczność montażu elementów meblowych dotyczy najczęściej zabudowy kuchni, gdzie meble muszą być odpowiednio skomponowane ze sprzętem kuchennym.
Urządzenie pokoju czy kuchni meblami tworzonymi na zamówienie, pozwala nie tylko na optymalne wykorzystanie powierzchni pomieszczenia, ale przede wszystkim na stworzenie jego niepowtarzalnego nastroju, który dopełni tylko odpowiedni wystrój. Można stać się projektantem i posiadaczem jedynych w swoim rodzaju mebli, które pozwolą na to, aby charakter mieszkania w pełni odzwierciedlał upodobania i gust jego właściciela. W związku z tym ostatnio coraz bardziej popularne staje się zajęcie zwane aranżacją wnętrz. Wykwalifikowani projektanci bazując na najnowocześniejszych programach komputerowych tworzą nie tylko ciekawe projekty wnętrz, ale dokładne ich wizualizacje. Dzięki temu klient może dużo łatwiej wyobrazić sobie efekt końcowy – to jaką powierzchnie zajmą poszczególne meble i jak będą się ostatecznie prezentować.
Kolejnym plusem zamawiania mebli jest to, że mogą zostać wykonane z wybranych materiałów. Najczęściej używa się litego drewna, ale również forniru, płyty laminowanej czy MDF-u czyli płyty pilśniowej.