Meble holenderskie

Meble holenderskie
Dobre kilkadziesiąt lat temu praktycznie na całym świecie zadomowiła się produkcja masowa. Początkowo nazywano ją błogosławieństwem. Pozwalała bowiem nie tylko na ograniczenie jednostkowego kosztu wytworzenia produktu, ale także i zwiększenie ilości stworzonych sztuk.

Bardzo szybko okazało się jednak, że tzw. masówka ma także spore wady. Jej efekty są nierzadko niskiej jakości i zaczynają niszczeć bardzo szybko. W XXI wieku ludzie zaczynają zatem powracać do tradycyjnych metod tworzenia towarów. Ręczne składanie zyskuje na znaczeniu, a rynek obfituje w takie produkty, jak meble holenderskie.
Meble holenderskie pod względem funkcjonalności nie różnią się w zasadniczy sposób od mebli tworzonych masowo. W ich przypadku także tworzy się produktu, które z góry przeznaczone są do konkretnych pomieszczeń domu oraz mają wyraźnie zaznaczone przeznaczenie. Katalog podzielony jest zatem na meble do pokoju dziennego, kuchni, sypialni, czy gabinetu. Dzięki temu klient będzie mógł szybko dokonać wyboru, a decyzja stanie się o wiele łatwiejsza.
Oczywiście na rynku jest ogromny wybór gotowych mebli holenderskich. Bardzo często jednak zamawiający może ingerować w projekt. Na podstawie wskazówek rzemieślnik przygotuje spersonalizowaną koncepcję. Jeżeli nadal będzie ona wymagać pewnych zmian, bezproblemowo zostaną one naniesione. Ostateczne zaakceptowanie projektu równa się rozpoczęciu procesu wytwarzania. Ten jest o tyle ciekawy, że większość czynności wykonywana jest ręcznie, przy ewentualnym udziale prostych narzędzi rzemieślniczych. Tak ukształtowana produkcja pozwala nie tylko na ogromną dokładność, ale przede wszystkim dbałość o każdy szczegół.
Każdy świadomy konsument powinien liczyć się z tym, że jakość mebli holenderskich bezwzględnie przeniesie się na ich cenę. Wartość produktu stworzonego ręcznie nie może bowiem równać się efektom produkcji masowej. W zależności od wybranej przez klienta opcji, różnice w cenie mogą wynosić od kilkunastu do nawet kilkuset procent. Kilkukrotny wzrost pojawia się szczególnie w przypadku spersonalizowanego projektu oraz mebli o ściśle luksusowym charakterze.