Garderoby i wnęki

Garderoby i wnęki
Garderoba będąca odrębnym pomieszczeniem jest rozwiązaniem wręcz idealnym. Kto raz poznał jej zalety, pozostanie jej zwolennikiem. Taka garderoba to szansa na ład i porządek w ubraniach. Łatwo je układać, segregować, zdjęte z wieszaka nadają się do włożenia bez dodatkowych zabiegów. Warto aby nasza garderoba była dobrze i funkcjonalnie wyposażona.

Przed pójściem na zakumy najlepiej jest dokładnie zaplanować jak ma wyglądać jej wyposażenie.
Nie zapomnajmy iż garderoba powinna mieć znacznie większe wymiary niż zwykła szafa wnękowa. To rzeadna przyjemność wychodzić do garderoby i czuć się jak w dziecko zamknięte w szafie.
W sklepach możemy wybierać spośród bogatej oferty koszy i szuflad, stojaków i drążków na buty, ruchomych drążków na spodnie, wieszaków i uchwytów.
Nie zawsze jednak bogatsze wyposażenie oznacza większą funkcjonalność garderoby. Warto pamiętać, że szystko co się wysuwa np. szuflady, jest dużo praktyczniejszą rzeczą od nisko umieszczonych półek.
Możemy również potraktować garderobę jako otwartą szafę, półki i drążki na wiszące ubrania nie muszą być zamknięte. Jednak decydując się na to, pamiętajmy jednak, że ich zawartość będzie się kurzyć. Nie jest to więc najlepsze rozwiązanie.
Bardzo istotną sprawą jest oświetlenie
Firmy produkujące wyposażenie garderób oferują również oświetlenie w suficie albo na ścianie. Oświetlenie może się także włączać automatycznie przy otwieraniu drzwi.
Jeśli garderoba ma służyć jako przebieralnia, niezbędne jest też dobranie odpowiednich rozmiarów lustra.