Aranżacje przedpokoju

Aranżacje przedpokoju
Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzimy zaraz po przekroczeniu progu. Bardzo często na podstawie wyglądu samego przedpokoju można powiedzieć jak urządzony jest cały dom, a także sporo dowiedzieć się o mieszkańcach. Najważniejszymi meblami w przedpokoju są szafka na buty, lustro i wieszak na okrycia wierzchnie. Zamiast wieszaka i szafki często ustawiane są w tym pomieszczeniu szafy zwykłe lub wnękowe.

Z racji małego metrażu niezwykle trudno jest dobrać odpowiednią rozmiarowo szafę.
Najlepiej kupić meble robione na zamówienie. Wtedy mamy pewność, że mebel będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Koszt szafy wykonywanej na zamówienie zwykle jest zbliżony cenowo do mebli gotowych.
Ciekawym elementem wyposażenia jest stolik, na którym można położyć tymczasowo torebkę, klucze i tym podobne rzeczy.
Elementem ozdobnym i praktycznym zarazem jest stojak na parasole.
Przedpokoje i korytarze są na ogół miejsca ciasne i pozbawione światła. Wybierajmy kolory jasne i ciepłe, które ożywią i rozświetlą to pomieszczenie.
Piękny hol czy przedpokój to wizytówka domu. Piękne hole lub korytarze to przede wszystkim ciekawe efekty przestrzenne we wnętrzu. Przestrzeń przedpokoju może przenikać się z salonem lub innym pomieszczeniem, może równocześnie dzielić i łączyć przestrzeń naszego mieszkania.